Domácí zdravotní péče

Od září 2022 je obyvatelům obce Mokrá-Horákov k dispozici služba domácí zdravotní péče s názvem "Sestry, s.r.o.". Tato agentura je tvořena zkušenými místními zdravotními sestrami, které poskytují péči v oblasti domácí péče. Jejich služby zahrnují poskytování odborných zdravotnických činností přímo v domácím prostředí pacientů.
 

Služby domací zdravotní péče

Agentura "Sestry, s.r.o." poskytuje ordinovanou domácí péči zejména v případech, kdy jsou pravidelné návštěvy lékaře pro pacienta zatěžující. Mezi nabízené služby patří pravidelné převazy, injekce, rehabilitační cvičení v omezeném rozsahu, péče o stomie, výměny permanentních močových katetrů, péče o onkologické pacienty a další odborné zdravotní aktivity. Důležité je, že péče je předepsaná lékařem a je plně hrazena ze zdravotního pojištění.

Pokud si pečující osoba není jistá, zda zvládne péči o své blízké doma a má otázky ohledně péče, hygieny nebo používání potřebných pomůcek, může využít nadstandardní dobrovolnou službu agentury "Sestry, s.r.o." – poradnu. Tato poradna je určena všem, kteří pečují, a nabízí konkrétní pomoc a zodpovězení otázek souvisejících s konkrétní situací pacientů. Poradnu lze kontaktovat telefonicky v pracovní době od 9 do 15 hodin, emailem nebo je možné domluvit osobní schůzku v kanceláři agentury.
 

Kancelář agentury Sestry, s.r.o.

Adresa: Mokrá 350 (budova Mediatéky), 664 04 Mokrá-Horákov
Telefon: 773 729 910
E-mail: dpsestry [at] gmail [dot] com
Web: www.sestrydomu.cz

 

Fotogalerie