Horolezectví

Chceš si vyzkoušet lezení, naučit se základům bezpečného pohybu na umělé stěně či na skále a v horách? Baví tě pohyb v přírodě a chceš se podívat na svět z výšky? 

 

Tréninky

Lezecké tréninky pro nováčky budou vždy ve středu od 16:00 do 18:00 hodin. Nováčci budou rozděleni do dvou skupin. Začátečníci a pokročilí lezci, a to vždy po jedné hodině.

Lezecká stěna v tělocvičně je také otevřena v pondělí a pátek od 19:00 hodin, kde si mohou zalézt jak členové oddílu, tak také veřejnost. 
 

Kontakty

Michal Mílek, tel.: 724 643 158, michal [dot] milek [at] atlas [dot] cz (michal[dot]milek[at]atlas[dot]cz)
 

Horolezecký oddíl MOLE

Vznik horolezeckého oddílu MOLE se datuje do roku 2014 a základem byla záliba členů v lezení v horách, na skalkách a dalších adrenalinových sportovních zážitcích. Na počátku to byla malá skupina lezců, kteří byli členy Českého horolezeckého svazu. Během let se oddíl rozrostl a stal se součástí TJ Mokrá Horákov, z.s. Díky vybudování vlastní umělé lezecké stěny v ZŠ Mokrá Horákov v roce 2018 se k nám přidalo mnoho nových členů, zvláště mládeže, kteří se chtějí naučit lezení.

Lezení a cestování jdou ruku v ruce, a tak jsme na lezeckých výjezdech po celé Evropě objevovali nová nepoznaná místa a potkávali zajímavé lidi. Důležitou informací je, že od svého založení v roce 2014 měl oddíl 18 členů, avšak v současné době počet členů vzrostl na 41.

Naše obec Mokrá Horákov má bohatou tradici v horolezení, a proto je lezení pro nás neodmyslitelně spjato s krásami Moravského krasu, kde mnozí z nás v minulosti lezli nebo stále lozí. Horolezecký oddíl MOLE pravidelně pořádá na jaře slavnostní otevírání skal, kde si lidé mohou vyzkoušet lezení na skále. Během roku organizujeme lezecké výlety na via ferraty a na skály a také pravidelné tréninky na naší umělé lezecké stěně.

Těšíme se na další společné lezecké dobrodružství a přijměte naše pozvání k připojení k našemu oddílu, abyste si s námi užili nejen lezení, ale i poznali krásy hor a nové zajímavé lidi.

Fotogalerie