FC Mokrá-Horákov

Fotbal má v naší obci dlouhou a bohatou tradici. Po desetiletí se tady nese hrdý duch fotbalu, který propojuje naši komunitu a tvoří nezapomenutelné okamžiky na hřišti i mimo něj.  S radostí vítáme nové členy do naší fotbalové rodiny a těšíme se, že společně budeme pokračovat v dlouhé a úspěšné fotbalové tradici FC Mokrá-Horákov. Připojte se k nám a objevte sílu, vášeň a kouzlo fotbalu v naší obci!

 

 

Fotbal Mokrá-Horákov

Během uplynulých let se náš fotbalový klub stal nejen místem pro sportovní výkony, ale také místem, kde se lidé spojují prostřednictvím vášně pro fotbal. Naši hráči nešetří úsilím na tréninkovém hřišti, stejně jako ti, kteří obětavě tráví hodiny podporou našich týmů na každém zápase. Toto oddané úsilí nám všem připomíná, že fotbal je mnohem více než jen hra.   
 

Sezóna 2023/2024


S novou sezónou  se v našem regionu rozproudí další vzrušení a očekávání. Naši hráči jsou plní odhodlání ukázat své dovednosti na hřišti, a my, jako věrní příznivci, stojíme pevně za našimi týmy. Věříme, že letošní výsledky budou odrážet nejen tvrdou práci a trénink hráčů, ale i podporu a povzbuzení všech zúčastněných.

Zveme všechny nové nadšence fotbalu, aby se k nám připojili a podpořili naše týmy v této nové sezóně. Bez ohledu na to, zda jste mladí hráči plní snů o profesionální kariéře, nebo radostní fanoušci, kteří si rádi zahrají přátelský zápas na našich venkovních hřištích – všichni jsou u nás vítáni.

Fotbal má jedinečnou sílu spojit lidi různých věkových skupin, povolání a zájmů. Ať už jste hráči, trenéři, rozhodčí nebo diváci.  Těšíme se na to, co nová sezóna přinese, a budeme i nadále rozvíjet fotbalovou tradici v naší obci. Sejdeme se na hřišti!


Informace o klubu

FC MOKRÁ-HORÁKOV, z.s.     
Horákov 201, 664 04 Mokrá-Horákov     
IČO: 48481777     
E-mail: fc [dot] mokra [dot] horakov [at] gmail [dot] com (fc[dot]mokra[dot]horakov[at]gmail[dot]com)     
Web: www.fcmokra-horakov.cz

Bankovní účet: 122560970 / 0300     
Datová schránka: jgp3mrc     
Číslo reg.: L 4010, K.S. Brno     
ID FAČR: 6230131  (603013)


Vedení klubu

  • František Mikulášek, předseda, tel.: 737 285 023
  • Jan Holý, místopředseda, tel.: 728 705 598
  • František Galle, sekretář, tel.: 724 783 454

 

Správa areálu a kabin

  • Václav Neveselý, tel.: 721 725 475
  • Ludmila Neveselá, tel. 723 398 818


Z historie fotbalu Mokrá-Horákov

FC Mokrá-Horákov je fotbalový klub, který byl založen 15. března 1933 v obci Mokrá-Horákov. Klub začínal pod názvem Sportovní klub Horákov (SK Horákov) a měl 32 zakládajících členů. Prvním problémem, kterému musel klub čelit, bylo získání hřiště. Výbor Sokola Horákov poskytl klubu pozemek, který byl pronajat na 15 let za 3000 Kčs.

V prvním roce bylo mužstvo zařazeno do čtvrté třídy, ale již v následujícím roce postoupilo do třetí třídy, kde hrálo až do roku 1938. Vznik Protektorátu a začátek druhé světové války měly negativní vliv na klub. Klub ztratil hřiště a mnoho členů bylo mobilizováno nebo nasazeno na práci v Říši. Nicméně po válce klub obnovil svou činnost v roce 1943.

V roce 1953 oslavil klub 20. výročí existence organizované kopané v obci. V tomto roce se také podíval do krajské soutěže 1. B třídy. V průběhu 60. a 70. let klub hrál v různých okresních soutěžích a začátkem 80. let bylo provedeno zlepšení sportovního areálu, včetně stavby nových šaten a oplocení hřiště.

V 90. letech klub prošel finančními potížemi, ale s podporou obce a úsilím vedení se podařilo toto nepříznivé období překlenout. Po úspěšných sezónách klub postoupil v roce 2002 do 1. A třídy Jihomoravské fotbalové župy.

Jubilejní 70. sezóna organizované kopané v obci byla oslavou postupu do vyšší soutěže, I. A třídy Jihomoravského fotbalového svazu. Klub se těší podpoře z místního okolí a nadále se snaží rozvíjet a posilovat svou pozici v regionálním fotbalu.

V roce 2023 oslavila  fotbalová obec významné jubileum - 90 let od založení našeho fotbalového klubu. Tyto oslavy byly nezapomenutelné, plné vášně pro fotbal. Společně jsme si připomněli dlouhou historii, vzpomínali na legendární okamžiky, které nás vedly až sem, a slavili současnost i budoucnost tohoto úžasného sportu.

 

Publikace k 90. výročí fotbalového klubu v obci

U příležitosti 90. výročí založení fotbalového klubu v naší obci máme brožurku, která zachycuje nejpodstatnější události v historii našeho klubu. Připomíná nejen naše vzácné fotbalové tradice, ale věříme, že bude i inspirací pro příští generace fotbalistů, které budou se ctí následovat odkaz těch předchozích. Brožurku si můžete zakoupit v naší Obecní knihovně Mokrá-Horákov za symbolickou cenu 50 Kč. Bude skvělou památkou nebo výjimečným dárkem pro naše fotbalové fandy.  Nenechte si ji ujít, počet výtisků je omezený. 

 

Fotogalerie