Nová dobíjecí stanice pro elektromobily v naší obci oficiálně v provozu

Od dnešního dne můžete využívat novou veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily, nacházející se vedle koupaliště na veřejně přístupné části soukromého pozemku soukromého provozovatele. Je v provozu non-stop, má 2 dobíjecí body a platba za dobíjení je možná přes QR kód.

 Inovativní projekt

Stanice vznikla díky inovativnímu projektu spolupráce mezi obcí a soukromým provozovatelem z řad našich občanů. Výstavbu stanice a provoz plně financuje soukromý provozovatel, zatímco obec tímto krokem rozšiřuje občanskou vybavenost v oblasti elektromobility. Věříme, že to ocení nejen obyvatelé obce, ale také návštěvníci, kteří v létě navštěvují naše koupaliště! ☀🚗

Rostoucí trend

Reagujeme na rostoucí trend elektromobility. V ČR se za první tři čtvrtletí loňského roku zvýšil počet elektromobilů meziročně o 49%, tj. o 6268 vozů - na celkový počet 20 323 vozů.

Zabezpečení veřejného prostoru
Chceme, aby byl náš veřejný prostor co nejbezpečnější, a proto jsme nainstalovali kamery na střeše zázemí koupaliště. Tímto zajišťujeme bezpečnost celého veřejného prostranství před koupalištěm (parkoviště) i kolem dobíjecí stanice. Plánujeme pokračovat v instalaci bezpečnostního vybavení i v dalších veřejných prostranstvích v budoucnu.

Dobíjení s e-on Drive

Stanice je integrována do sítě e-on Drive, což zajišťuje snadný přístup k dobíjení pro všechny elektromobilisty. Pro více informací o dostupnosti a cenách naleznete na webu e-on Drive: https://eondrivecz.charge.virtaglobal.com/stations/124461 a https://eondrivecz.charge.virtaglobal.com/stations/124462.

 

Postup pro nabíjení a platba QR kódemPDF | 558,43 KB

Fotogalerie